TREVOR BUTCHER Beautiful Lublin/ Piękny Lublin

TREVOR BUTCHER

Beautiful Lublin/ Piękny Lublin

Jestem Anglikiem, ale od 1997 roku mieszkam w Lublinie, który uważam za swoje miasto. Osiedliłem się tutaj ze względu na żonę - rodowitą lubliniankę. Z zawodu jestem inżynierem samochodowym, ale przez pierwsze lata zajmowałem się nauczaniem Polaków mojego ojczystego języka, a teraz pracuję w Centrum Tłumaczeń Skrivanek.

Lublin, kiedy w nim zamieszkałem, był innym miastem niż teraz, zmieniał się i zmienia na moich oczach. Te przemiany, wykorzystane i niewykorzystane szanse, zafascynowały mnie i zainspirowały do utrwalenia moich wrażeń na zdjęciach. Fotografuję nie tylko te miejsca w Lublinie, które zwykle odwiedzają turyści, ale staram się też odkrywać rzeczy, o których istnieniu nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć stali mieszkańcy. W moich zbiorach są zdjęcia z całego regionu lubelskiego, który jest bardzo niesłusznie niedoceniany w Polsce.

Wiele moich zdjęć z Lublina i z regionu znalazło się w wydanym w 2009 przez Wydawnictwo UMCS podręczniku dla cudzoziemców "Wokół Lublina". Inne można znaleźć na moich stronach internetowych poświęconych Lubelszczyźnie, komunikacji miejskiej w Lublinie oraz produkowanemu kiedyś w naszym mieście samochodowi dostawczemu żuk.

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie