Misteria Natury

Misteria Natury

Związek Polskich Fotografów Przyrody powstał w 1995 roku z inicjatywy nieżyjącego już dziś Leszka Krzysztofa Sawickiego - znakomitego fotografa, dziennikarza i podróżnika. Związek liczy obecnie ponad 450 członków w 12 Okręgach na terenie całego kraju.
Okręg Roztoczańsko - Podkarpacki ZPFP zrzesza pasjonatów fotografii zafascynowanych bogactwem przyrody i pięknem pejzażu Polski Południowo - Wschodniej czyli Lubelszczyzny
i Podkarpacia (od Podlasia aż po Beskid Niski). W wyszukiwaniu i utrwalaniu skarbów przyrody w fotografii, współpracujemy min. z Lasami Państwowymi oraz parkami narodowymi i krajobrazowymi. Pokazujemy walory naszej przyrody w licznych publikacjach w kraju i poza jego granicami (albumy, foldery, kalendarze, wystawy, prezentacje multimedialne itp.). Nasi członkowie zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych.
Wystawa "Misteria Natury" to kolejna próba pokazania niepowtarzalnych walorów przyrody naszego regionu w fotografii. Jej twórcom udało się zatrzymać w kadrze niepowtarzalne momenty, ukazujące zarówno wyjątkową urodę i klimat pejzażu, jak i bogactwo oraz niezwykły urok świata roślin i zwierząt. W obliczu narastających wciąż zagrożeń związanych z rozwojem cywilizacji, należy zrobić wszystko aby zachować te skarby dla potomnych.

Wiesław Lipiec - prezes Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP

Uczestnicy wystawy:


www.zpfp-orp.pl

www.zpfp.pl

Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie