Marek Nasiadka ZACZAROWANE POLESIE

Marek Nasiadka

Geograf, z zamiłowania turysta, krajoznawca i fotograf. Członek Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od kilku lat stały współpracownik miesięcznika krajoznawczo-turystycznego POZNAJ SWÓJ KRAJ. Autor kilkudziesięciu artykułów z dziedziny krajoznawstwa (m.in. cykl 10 artykułów o polskich Rezerwatach Biosfery) oraz przewodników turystycznych: ROZTOCZE ZACHODNIE oraz w przygotowaniu w wydawnictwie REWASZ przewodnik z terenów Małopolskiego Przełomu Wisły.

Moje zdjęcia były publikowane na kilkudziesięciu okładkach w czasopismach, na okładkach książek oraz w kalendarzach i plakatach. Wielokrotnie też wykorzystywałem je jako ilustracje moich artykułów. Fotografuję głównie Lubelszczyznę, ale zdrza mi się również robić zdjęcia w innych regionach, które odwiedzam.

Byłem autorem wystaw idywidualnych oraz brałem udział wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Finlandia, Australia, Chiny, Francja). W 1999 roku za swoje zdjęcia otrzymałem nagrodę FIAP Blue Ribbon.
Prezentowane zdjęcia powstały w latach 1997 - 2008 podczas licznych wypraw na Polesie. Przedstawiają one krajobrazy, przyrodę i ludzi z terenów Polesia Brzeskiego, Polesia Wołyńskiego i Polesia Zachodniego. W miarę możliwości starałem się uchwycić na nich magię i niepowtarzalność tego niezwykłego regionu.

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie