„Indie - moje spotkania”
Karolina Szymańska

"Indie - moje spotkania"
Karolina Szymańska

Mieszka i studiuje w Lublinie

Obecnie jest studentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodkowskiej w Lublinie - kulturoznawstwa na V roku oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na IV roku.

W lecie 2009 roku uczestniczyła ona w projekcie kulturowym w Indiach, "Project One World". Projekt ten organizowany jest przez szkołę Gujarat Public School w stanie Gujarat w Indiach. Całemu przedsięwzięciu patronuje międzynarodowa organizacja studencka AIESEC.

Projekt ten związany jest z pracą z dziećmi, uczniami szkoły Gujarat Public School, z którymi praktykanci z całego świata prowadzą zajęcia dotyczące kultury i realiów życia swoich krajów.

Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie dialogu międzykulturowego oraz współpracy kulturowej pomiędzy krajami uczestniczącymi w projekcie, szerzenie tolerancji.

Wystawa zdjęć jest wynikiem fascynacji Karoliny Indiami, ich kulturą, ludźmi, zapachem, kolorami. Kilka odbytych podróży, m.in. do Vadodary, New Delhi, Mumbaju, Jaipuru, Agry, Goa czy jaskiń Allora i Ajanta, zaowocowało fotografiami napotykanych ludzi, młodych i starych, biednych i bogatych. Wszystkie razem tworzą specyficzną mozaikę, ślad bogactwa i różnorodności Indii, kraju ogromnego i zróżnicowanego, kraju zniewalającego pięknem zabytków i strojów a jednocześnie biednego, gdzie na każdym kroku spotkać można bezdomnych i żebraków, kraju kontrastów.

 

wernisaz w piątek , 8 stycznia 2010r. o 19.00

wystawa czynna  pn. pt. 9 - 19, w sob. do 15. 30 do 10 lutego 2010r.

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie