Wystawa fotografii Zbigniewa Karskiego

WYSTAWY FOTOGRAFII

ZBIGNIEW KARSKI "Lubelskim śladem Pana Czechowicza"

Zbigniew Karski urodził się 23 lipca 1967 roku i wychował na ulicy Lubartowskiej, uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie im. Józefa Czechowicza. Pamięcią sięga czasów, gdy po Lublinie jeździły Warszawy M20 i 223, istniała ulica Wysoka, a przy kościele św. Mikołaja jezdnia była wybrukowana, pod Zamek chodziło się na błonia, a nie jak dziś na Targ pod Zamkiem.

Fotografia była obecna w jego domu za sprawą dziadka Kajetana Ostojadło, który sam był fotografem amatorem z wyczuciem piękna. Czasami dziadek opowiadał o swoich znajomych fotografach z rodziny Hartwig, z którymi często się kontaktował. Mówił jak ważne jest światło, czas i tematyka zdjęć, że trzeba szukać tego, co nam wydaje się piękne i to uwieczniać.

W fotografii Zbigniew wciąż poszukuje. Interesuje się fotografią sportową i krajobrazem, lubi fotografować ludzi i architekturę pod kątem rozwoju, zmian jakie w osobach i obiektach zachodzą. Kocha swoje miasto takie jakim jest, uwielbia obserwować Lublin gdy budzi się do życia i gdy idzie spać.

Dzisiaj wyzwaniem dla niego stało się porównanie miejsc, które fotografował Józef Czechowicz, a które przetrwały do dziś.

 

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie