NOCNY PATROL

Policyjna Grupa Artystyczna z Lublina: Piotr Branica, Tomasz Kolanecki, Krystyna Sobańska-Stępień i zaproszeni koledzy.

PGA z Lublina powstała w listopadzie 2006 i debiutowała podczas międzynarodowego sympozjum "Bezpieczeństwo na trybunach". Członkami Grupy są funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji o różnych zdolnościach artystycznych i pasjach.

KRYSTYNA SOBAŃSKA-STĘPIEŃ

Absolwentka Filologii Polskiej, funkcjonariusz KWPLublin. Jej wrażliwość artystyczna ukształtowała działalność w Fundacji Kuncewiczów. Obcowanie ze sztuka i jej wybitnymi twórcami przerodziło się w chęć utrwalania tych zdarzeń w kadrze. Z czasem, aparat fotograficzny stał się dla niej rodzajem notatnika, w którym z artystyczna wrażliwością zapisuje obrazem ulotność chwili.

PIOTR BRANICA

Z wykształcenia politolog, jest funkcjonariuszem KMP Lublin. Pasjonat poezji - tworzy wiersze, fraszki, stawia pierwsze kroki w prozie. Swoją ekspresję twórczą wyraża także fotografując. Stawia się uchwycić w kadrze zarówno piękno przyrody, jak i miejską codzienność.

TOMASZ KOLANECKI

Funkcjonariusz KMP Lublin, aktualnie kończy Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania w Rzeszowie. Z zamiłowaniem do żeglowania i jazdy na nartach łączy pasję fotografowania. Lubi dokumentować życie codzienne, szuka natchnienia w ulotnej chwili, kiedy dzień miesza się z nocą, nadając miejskiej architekturze zaskakujące efekty.

 

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie