WYSTAWA

Finisaż:
28 IV 2016 r.
godz. 12:00

Urszula Hübner
OKNA

Wystawa pani Urszuli jest ciekawym i bardzo przyjemnym zjawiskiem w aktualnym świecie sztuki. To wyrafinowane połączenie artyzmu i wybitnego rękodzieła. Tymczasem pierwsze spojrzenie wystarczy, aby zakochać się w tych wszystkich cudownościach, które pani Urszula stworzyła własnymi rękoma.

Klimat wystawy i wszystkie przedmioty na niej obecne wywołują ciepłe skojarzenia i pozytywne emocje. Wszystko w stylu rustykalnym, z gustem. Niezliczona ilość koronkowo-drewnianych aniołów zadziwia różnorodnością i precyzją wykonania, delikatne ptaszki o ażurowych skrzydłach zachwycają swoją prostotą i wdziękiem. Subtelne światło lampionów zachęca do odpoczynku i pozostania na dłużej w tak miłej atmosferze. Wszystko w stylu rustykalnym, z gustem, ujęte w naturalność i szczerość, nawet najsurowszego obserwatora wprawia w zachwyt i podziw. Brak śladu kiczu we wszystkich przedmiotach daje chwilowy odpoczynek od pstrokatej rzeczywistości, którą jesteśmy na co dzień bombardowani. Pani Urszula zasługuje na pochwałę również od strony warsztatowej. Wszystkie przedmioty jakie tam znajdujemy, prawie w całości są wykonane z naturalnych materiałów takich jak: drewno, bawełna, papier itp. To po części odzwierciedla nam styl życia artystki. Na szczególną uwagę zasługuje również poezja pani Urszuli. Delikatna, bardzo intymna i szczera poezja jedynie sugeruje nam swoją obecność na jednej z ram.

W mojej opinii wystawa pani Urszuli to nie tylko zbiór przedmiotów o pewnej wartości artystycznej czy estetycznej. Wszystkie przedmioty tworzą razem niepowtarzalny, przyjazny klimat, którym artystka jedynie sugeruje swoją wyjątkowość i delikatność.


Katarzyna Żak