Wernisaż:

na wernisaż wystawy
'Lubelszczyzna w obiektywie'
członków Klubu Turystyki Pieszej 'Niezależni'
Na wystawie swoje fotografie prezentują: Halina Byczek _ Krasucka, Magdalena Grela _ Tokarczyk, Mariola Kowalska, Krzysztof Dudek i Jerzy Frąk Na ponad 150 fotografiach oglądamy Lubelszczyznę: letnie, zimowe i jesienne krajobrazy, ptaki i zwierzęta, dwory i pałace, młyny i inne obiekty produkcyjne, kapliczki i cerkiewki, nieliczne synagogi, fragmenty starej wsi i ciekawostki ze szlaku.

Klub Turystyki Pieszej 'Niezależni' istnieje już 42 lata. Powstał w 1974 r. jako Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze w lubelskim Technikum Gastronomicznym. Niektórzy członkowie SKKT, gdy kończyli swoją naukę w 'gastronomiku', postanowili działać dalej i przenieśli swoją działalność do Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie, jako KTP 'Niezależni'. Klub swoją nazwę przyjął od tego, że właśnie członkowie 'uniezależnili się' od szkoły. Przez lata działalności zostało zorganizowanych wiele rajdów pieszych. Większość to imprezy trwające kilka sezonów, a trzy rajdy są organizowane od dziesięcioleci.

Najdłużej trwającą imprezą jest rajd 'Topienie Marzanny' (marzec) organizowany po raz 41, z jedną przerwą na stan wojenny. Następne dwa to rajdy 'Ruszaj się, bo zardzewiejesz' (kwiecień), po raz 38 i 'Barwy Jesieni' (październik), po raz 32. Dziewiąty rok organizowany jest rajd 'W nieznane', obecnie już 17. Jest to rajd dość specyficzny, bo uczestnicy znają tylko czas, miejsce startu i jak do niego dojechać. Jak przebiega trasa dowiadują się dopiero po wyruszenie na nią. Jest to impreza z cyklu 'na raty' - w cyklu wiosennym, od stycznia do maja i jesiennym, od września do grudnia. Klub liczy ponad 20 członków i spotyka się we wtorki o godz. 18.00 w Sali Klubowej OM PTTK (III p.) przy Rynku 8 na Starym Mieście.