Poniedziałek - 25 stycznia 2021 r.

Mlodziezowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie, ul.Bernardyńska 14a, PL 20-950 Lublin tel./fax +48 (81) 53-208-53, e-mail:sekretariat@mdk2.lublin.pl

0
Joanna Łubkowska "Mój dyplom i ..."

o autorce /// biżuteria Joanny/// autorka przy pracy /// wernisaż (fot. M. Kopyć) /// wernisaż (fot. K. Pyra) /// wystawa

Joanna Łubkowska - urodzona 27 lutego 1986 roku. W 2005 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Na zakończenie szkoły wykonała dyplom z zakresu projektowania biżuterii. Dyplom jej zdobył na ogólnopolskim biennale pierwsze miejsce w kategorii REKLAMA WIZUALNA.W tym samym roku dostała się na studia do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na kierunek Tkaniny i Ubioru.

Dlaczego biżuteria?

Nie wiem czy będę w przyszłości projektantką biżuterii. Wybrałam kierunek studiów, który daje wiele mozliwości. Sama chciałabym robić różne rzeczy, a mam na to siły i chęci.

Uwielbiam biżuterię, jako czynnik zdobiący ciało. Dlatego postanowiłam zacząć od biżuterii, ozdoby która wyróżnia z tłumu. Rodzimy się nadzy i kształtuje nas otoczenie, powinniśmy więc jak najpiękniej odzwierciedlić nasze wnętrze. Ja tylko staram się to umożliwić. Moja biżuteria jest często wyrazem mojego aktualnego nastroju.

Z czego jest wykonana?

Definicja biżuterii obejmuje wyroby jubilerskie, używane jako ozdoby stroju i ciała. Wykonane w znakomitej większości z kruszców szlachetnych (złoto, srebro platyna), zdobionych różnorodnymi technikami. Biżuteria była używana we wszystkich epokach i środowiskach kulturowych. Jej ilość i jakość bardzo często świadczy o stanie społecznym właściciela. Obok drogich wyrobów posiadających wybitne cechy artystyczne spotykamy także biżuterię tandetną i bezwartościową artystycznie, masowo powielaną. Ja cenię sobie oryginalność. Dlatego moja biżuteria przeznaczona jest dla bardzo wyrafinowanego odbiorcy, chcącego wyróżniać się w grupie. Tworzę z prostych materiałów, z którymi mam styczność na co dzień: kabli elektrycznych, jajek przepiórczych, PCV, drutu . Inspiracją dla moich projektów jest natura. Odkryłam wiele własnych technik obróbki materiałów i opracowania detali.

0
© Dział Programów i Promocji MDK 2 w Lublinie.