Sławomir Stelmach, Eleonora Sarnowska - MALARSTWO

Sławomir Stelmach

Urodziłem się 8.12.1956 roku w Świdniku. Studia w IWA na UMCS w Lublinie 1975 - 1979.
Malowałem z przerwami od 17 roku życia. Malowałem palcami, pędzlem, szpachlą.
Malowałem w plenerze i ze zdjęć. Czasami coś wymyślałem. Na przykład bukiety, miasteczka czy scenki. To tylko nastroje i emocje.
W latach osiemdziesiątych robiłem broszki.
To, co udało mi się zebrać od rodziny i przyjaciół, to jest skrócony przekrój różnych moich okresów plastycznych w ciągu ostatnich 25 lat.

Wystawy:

1977 - Klub Studencki "Piwnica" - ul. Narutowicza
1992 - Klub MPiK na ul. Grażyny w Lublinie
1994 -"U Radka" - Kazimierz Dolny
Ponadto udział w zbiorowych i poplenerowych wystawach w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie (Darłówek, Nałęczów, Klementowice)

Eleonora Sarnowska

Urodziłam się w Lublinie 22 kwietnia 1958 roku. Ukończyłam studia polonistyczne na UMCS w Lublinie w 1982 roku. Przymus twórczy narastał we mnie aż do mniej więcej 26 roku życia. Wtedy w różny sposób zaczęłam uczyć się malarstwa nawiązując liczne kontakty z innymi malarzami tak profesjonalnymi jak i amatorami. W malarstwie zawsze pociągał mnie i inspirował kolor. W swoich poszukiwaniach własnej drogi kieruję się jak wszyscy - emocjami. Próbuję je jednak zdyscyplinować intelektualnie. Związki i zależności kolorów są jednak tym, co dla mnie jest w malarstwie najważniejsze.

Wystawy:

Pierwsza wystawa indywidualna;
W latach 1994 - 2008 udział w licznych wystawach zbiorowych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie (Galeria Przy Bramie, Klub Garnizonowy, Dom Kultury na ul. Wallenroda),
Udział w wystawach poplenerowych TPSP (Kijany, Józefów n. Wisłą, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Klementowice).

 

© Dział Programów i Promocji - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie