Europejskie Dni Dziedzictwa

Był sobie przemysłowy Lublin

Galeria Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie zaprasza w sobotę 19 września 2015 r. o 12.00 na wystawę i spotkanie nt. zabytkowych obiektów przemysłowych Lublina.

Historia niejednokrotnie pokazała, ze nie istnieją niezniszczalne budowle. W Lublinie nie ma już m. in. dziewiętnastowiecznego młyna Mordki Blechtana i Moszka Erlicha przy ul. Młyńskiej, farbiarni przy ul. Farbiarskiej i „okrąglaka” gazowni przy ul. Gazowej. Projekt „Był sobie przemysłowy Lublin” ma na celu pokazanie współczesnego oblicza obiektów przemysłowych i przypomnienia ich kluczowej roli dla mieszkańców i miasta. Wśród pozostałych jeszcze świadectw „fabrykancko - robotniczej” historii Lublina, znajdziemy często prace wybitnych projektantów poprzemysłowej architektury i m.in. dlatego organizatorzy zapraszają do dyskusji i działań na temat ochrony i zachowania tych budowli. Poprzemysłowy Lublin fotografują i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem Katarzyna Czerlunczakiewicz, Marek Kosmala, Jerzy Frąk, Jan Zenon Kowalczyk i Benon Bujnowski.

Zaproszenie - wersja JPG -->
Informacja o wystawie na stronie Europejskich Dni Dziedzictwa -->