Abstrakcja jak Żywa

Maria Lesnikova i Hanna Baidakova
"Abstrakcja jak Żywa"
wernisaż wystawy - 18 IV 2015 r.

Wystawa Abstrakcja jak żywa łączy prace dwóch młodych artystek interesujących się naturą i jej przedstawieniami. Źródłem inspiracji stają się formy biologiczne, które nie zawsze są zauważane i doceniane na pierwszy rzut oka. Niektóre prace wystawy są całkiem abstrakcyjne, zainspirowane naturą, inne wbrew pozorom ukazują przyrodę w realistyczny sposób, chociaż wyglądaja na abstrakcję. Celem wystawy jest pokazanie przyrodnego piękna w sposób niezwykły i subiektywny, otwieranie nowych granic w spojrzeniu na znane rzeczy.

HANNA BAIDAKOVA urodziła się w Mińsku (Białoruskim). W 2013 roku obroniła licencjat z grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się fotografią, ilustracją i formami przestrzennymi. Obecnie jest studentką grafiki na WA UMCS.

MARIIA LESNIKOVA - jej podstawową dziedziną twórczości jest Malarstwo - w 2014 r. obroniła dyplom, ale teraz pracuje nad fotografią analogową i obiektami w przestrzeni - aneks z fotografii na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Inspiracje czerpie z biologicznych struktur życia, zachwyca się ich harmonią i próbuje przekazać własne odczucia piękna w swoich pracach.

Jej prace są przedstawione na wystawie w nieco transformowanym i dopasowanym do przestrzeni galerii wyglądzie. Są to obiekty stworzone z plexiglass z naniesionym półtransparentnym malarstwem abstrakcyjnym i zdjęcia (kolorowe oraz czarno-białe), na których zarejestrowany akt tworzenia abstrakcyjnych obrazów przez samą Przyrodę.

© Dział Programów - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie