WYSTAWA

WYSTAWA:
MARZEC - KWIECIEŃ
2020 r.

CZTERY STRONY - WYSTAWA PRAC GRAFICZNYCH

MDK2 : Irena Lawruszko - Korozja i Patyna

" Cztery strony"

wystawa prac graficznych studentów: Izabeli Kucharskiej, Małgorzaty Staszek i Stanisława Kamińskiego oraz absolwentki: Klaudii Surmacz.

Prace powstały w Katedrze Grafiki Warsztatowej WA UMCS, pod kierunkiem dr hab. Anny Perłowskiej-Weiser, dr hab. Alicji Snoch-Pawłowskiej, prof. Krzysztofa Szymanowicza i mgr. Karola Pomykały. Grafiki prezentują cztery spojrzenia na świat i naturę. Są bliskie sobie i bardzo różne zarazem. Od geometrycznego ornamentu przez impresję i symbolizm po sterylną badawczość. Imponująca jest tu gra odbitką, traktowaną w oryginalny sposób.

Iza Kucharska

Studentka III roku Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Najlepiej odnajduje się w technikach trawionych i drzeworycie. W grafice lubi eksperymentować.

Klaudia Surmacz

Absolwentka Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swoich pracach przejawia fascynację wzornictwem, głównie krajów południowych takich jak: Hiszpania, Portugalia. Swoje zamiłowania odzwierciedla w mozaikowych grafikach.

Małgorzata Staszek

Studentka I roku Edukacji Artystycznej II stopnia Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W swoich pracach prezentuje swoistą wrażeniowość, tajemniczy nastrój lasu pogłębiony wewnętrznymi odczuciami.

Stanisław Kamiński

Student I roku kierunku grafika II st. Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W swoich pracach łączy pasję artystyczną z zamiłowaniem do nauk przyrodniczych.