WYDARZENIE

WYDARZENIE
MARZEC 2019 r.

PIŁKARZ STULECIA LUBELSZCZYZNY
UCHWAŁA KAPITUŁY

"Piłkarze 100-lecia Lubelszczyzny"

 

Kapituła w składzie: Wiesław Pawłat, Tomasz Jasina, Tomasz Bielecki, Krzysztof Basiński oraz Zbigniew Furman - przewodniczący,
dnia 16 listopada 2018 r. w sali kominkowej MDK 2 z Bernardyńskiej 14a uchwaliła jak poniżej:

Złota Jedenastka:

Zygmunt Kalinowski
Krzysztof Rześny
Władysław Żmuda
Jacek Bąk
Marek Kostrzewa
Grzegorz Bronowicki
Modest Boguszewski
Andrzej Pop
Tomasz Brzyski
Witold Sokołowski
Leszek Iwanicki


Piłkarz Stulecia - Władysław Żmuda

Członkowie kapituły:

Zbigniew Furman - jest prezesem Ogniska TKKF Omega i od 1982 r. organizuje rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży Lublina. Od 20 lat pełni także funkcję prezesa lub wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego TKKF. Były prezes klubu sportowego "Motor". Jest kilkukrotnym zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu "Piłka nożna w osiedlu mieszkaniowym". Został wyróżniony Złotą Odznaką PZPN przez pana Kazimierza Górskiego oraz odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej przez Ministra Sportu.

Wiesław Pawłat - redaktor, wieloletni szef sportu lubelskiej Gazety Wyborczej. Współpracował też z tygodnikiem Piłka Nożna. Przygodę ze sportem zaczynał w Lubliniance od piłki nożnej, potem wyczynowo uprawiał tenis stołowy i był też trenerem. Z futbolem jednak nie zerwał i od lat relacjonuje wydarzenia piłkarskie ligowe i reprezentacyjne.

Tomasz Bielecki - Absolwent AWF Warszawa, trener piłki nożnej I klasy, UEFA A. Nauczyciel akademicki, dr nauk humanistycznych. Miejsce pracy: Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat trener grup dziecięcych i młodzieżowych w BKS Lublin i UKS Widok Lublin. Jednocześnie prezes tych stowarzyszeń. Założyciel UKS Widok. Od początku swojej pracy zawodowej trener piłki nożnej i futsalu drużyny akademickiej UMCS, z którą odniósł wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest wielokrotnym medalistą w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej i futsalu.