KONKURS

2018 ROK

SKOK STULECIA
KAMILA STOCHA DO LUBLINA

Wybieram się osobiście do miejscowości gdzie mieszka Kamil Stoch. Będę chciał zaprosić wyjątkowego gościa do Lublina. Zdaję sobie sprawą, że będzie to bardzo trudne, ale wiara góry przenosi.

Gdyby się udało, dzieciaki oszalałyby z radości. Lublin byłby dumny z lubelskich przedszkolaków. W Lublinie byłoby wielkie święto, a w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 wielka ponadczasowa gala jakiej nie było w Lublinie.

A ja - serce mocniej by zabiło. Furman, po raz kolejny zrobiłeś coś fajnego dla piękna sportu. Jego idei i tych najpiękniejszych wartości jakie są zawarte w uprawianiu sportu - kultury, szacunku do kolegi z którym rywalizujemy, poszanowaniu zasad fair play, szacunku do słabszego, szacunku do Ojczyzny. Bo takich pięknych sportowych cech brakuje nam na co dzień, a są nierozłącznym atutem każdego dnia z którym musimy się zmierzyć.

Myślę, że spotkam Mistrza i opowiem o naszej pięknej niespodziance od dzieci. Z wielką pokorą i szacunkiem zaproszę Pana Kamila na rozstrzygnięcie konkursu, pokonkursowy wernisaż oraz wręczenie nagród.

Jeśli nasz wielki Mistrz nie będzie mógł przyjechać, poproszę kogoś z rodziny, by w jego imieniu spotkał się z uczestnikami naszego "Skoku stulecia Kamila Stocha do Lublina".

Mam nadzieję, że moje marzenie się spełni. Jeśli wystąpią kłopoty - bo mało czasu, bo są umówione inne spotkania - to poproszę o autograf i dedykację na dyplomie dla uczestników naszego konkursu.

Będę szczęśliwy, gdy każdy uczestnik naszej sportowo - artystycznej zabawy otrzyma dyplom z podpisem i dedykacją naszego wspaniałego sportowca. Będzie to piękna pamiątka oraz najpiękniejsze wyróżnienie dla młodego artysty. Kiedyś po latach, grzebiąc w datach, będzie pięknie wspominał czas dziecięcych lat i tą "gwiazdkę" - podpis i dedykację na dyplomie od Mistrza i jego podziękowanie. Powie kiedyś swoim dzieciom - Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata, zdobywca Kryształowej Kuli oraz zwycięzca konkursu Czterech Skoczni docenił moje talenty. Chciałbym, by moje dzieci miały to "coś" co ma Pan Kamil.

Ten konkurs pozostanie już na zawsze w ich sercach. W ich sercach pozostaną też ludzie, organizatorzy, nauczyciele którzy starali się by lata dzieciństwa miały blask serca. Jak pięknie, gdy można ofiarować coś drugiemu człowiekowi, a najpiękniej gdy możemy dać to dzieciom.

Zbigniew Furman