CZERWIEC
2017 r.

MALARSTWO
ANDŻELIKA BIŻEK

Nazywam się Andżelika Biżek. Urodziłam się 14. 06. 1989 roku w Kwidzynie. Mieszkam w Wierzchowiskach Pierwszych, powiat Janów lubelski, woj. lubelskie. W latach 2005 - 2009 uczęszczałam do Technikum  ochrony środowiska w Janowie Lubelskim, które ukończyłam  zdając pozytywnie egzamin dojrzałości - maturę. Obecnie  jestem studentką 3 roku psychologii - studia licencjackie. Jestem też kandydatką na studia artystyczne umcs ( malarstwo lub edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ).

W 2016 roku miałam dwie wystawy:
1) Dom kultury - Janów lubelski ( 17 lipiec - 30 wrzesień )
2) Galeria Art Brut - lublin ( 02 listopad - 30 listopad )
Pochodzę z artystycznej rodziny, m. in. mój tata jest  uznanym artystą rzeżbiarzem, więc kontakt ze sztuką mam od zawsze. Tworzę z przerwami całe życie. Sztuka jest moim zdaniem płynną psychologią.Może drażnić, prowokować ale powinna 'cieszyć oko'.

Poprzez tworzenie dzielę się sobą z innymi osobami. Moje obrazy są dla mnie wyrażaniem uczuć, pragnień, aby świat, mój świat był kolorowy, ciepły i dawał mi poczucie bezpieczeństwa. Andżelika Biżek

Andżelika Biżek